Thanksgiving-fest 26/11

Fredagen den 26 november kl. 18:30 möts vi till en festkväll i tacksamhetens tecken.
Vi tror att det är både nyttigt och viktigt att på olika sätt ge uttryck för sin tacksamhet och påminna varandra om allt det goda och positiva som vi får uppleva. Mest av allt riktar vi naturligtvis vår tacksamhet till Gud!

Festen blir ett knytkalas där var och en (som har möjlighet) tar med sig något gott att dela med sig av.
Dricka och kaffe kommer att finnas på plats, så det behöver du inte ta med dig.

Under kvällen blir det lite lekar och tävlingar – och bäst av allt: Hela kvällen har vi öppet vår “Speaker’s Corner” där var och en som vill får möjlighet att under 30 sekunder (eller så) berätta om något man är tacksam för!

Kvällen avslutas med en stund av lovsång och bön.

Välkommen!